Luke (lukacs) wrote,
Luke
lukacs

граматика - via ذو النون المصريодин вчений, до того ж відомий граматик, з'явився з візитом до суфійського наставника. він був вельми здивований, виявивши, що суфій не читає лекцій, не заманює учнів лестощами або майстерною системою доказів істинності своїх вчинків.
вибравши момент, він запитав суфія:
"і чому ви не вчите послідовно? вам же повинні бути відомі як прості основи вашої науки, так і більш складні її аспекти. ми, вчені, принаймні, враховуємо невігластво початківців і ведемо їх щабель за щаблем від простих азів до глибшого знання".
"я можу відповісти вам за допомогою ілюстрації, якщо ви згодні пройти короткий курс навчання під моїм керівництвом і утриматися від будь-яких питань", - відповів суфій.
пам'ятаючи, що суфій вважався чудотворцем, і пристрасно бажаючи отримати знання, вчений погодився.
тоді суфій сказав: "адже ви граматик? ну що ж, відтепер кожен день збирайте навколо себе місцевих кішок і собак, і викладайте їм початкові і прості основи граматики".
вважаючи, що це випробування, або що це шлях до витворення дива, вчений вчинив, як було велено. кілька місяців потому, суфій викликав вченого і запитав: "ну що там ваші кішки та собаки, навчилися вони граматиці?"
"ні, - відповів учений, - вони нічого не сприйняли".
"чому ви думаєте, що вони ні чого не навчилися?" - запитав суфий.
"тому що вони не вміють розмовляти і не розуміють людську мову. спочатку вони повинні навчитися цьому, якщо таке взагалі можливо".
ну от, ви і отримали відповідь на своє найперше запитання", - сказав суфійський майстер.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments