Luke (lukacs) wrote,
Luke
lukacs

al-Khadir та Олександр via Kataragama Mosque & Shrine Trustee al-Haj M.H.A. Gaffar

Згідно ісламської традиції, як Адам був вигнаний з раю то він спустився з раю на Адамову гору в Серендіпі (Шрі-Ланка), тоді як Єва (Hawwa) зійшла в Джедду (Саудівська Аравія); її могила там. Від адама до пророка Мухаммеда було 124,000 пророків (nabi), з яких 313 були rasul - великими пророками.
В першому сліді Адама з'явилося коштовне каміння. Життя людини тоді тривало 1500 років, тому люди мали час обійти світ. тільки 25 пророків (nabi) згадується в Священному Корані. Всемогутній Аллах надав деяким пророкам (rasul) більше сили (kudrath) ніж іншим.
Аллах посилав різних пророків до різних людей і вони начали по-різному. Один з них Хаят-Набі, Хілур або Хизр - "Зелений", що має багато ймен.
З 124,000 набі Аллах послав Хілур Набі та його двоюрідного брата аль-Сікандар чи Зуль-Кандаір (Олександр Македонський) родитися від двох сестер, а їх батьками були королі.
Батько Хілур Наді був королем невеликого поселення, тоді як батьком Олександра був імператор. Всі називають одних і тих же різними іменами, всі брати та сестри. Зуль-Кандаїр означає "дворогий".
Батько Іскандара Зуль-Карнаїна був астрологом, що вивчав рух планет. Він сорок років очікував поєднання двох зірок (планет) і утримувався від близькозьті з [своєю] жінкою, кажучи їй: "якщо ми матимемо дитину в момент поєднання, то вона житиме до кінця світу - якщо ж через годину після поєднання, то це дитя об'єднає світ під одним прапором." Він мав благодать (mahrîfa або jñānam) знати це. В той час сестра імператриці чула це, бо стояла за колоною [в залі де вони розмовляли]. Вона стала матір'ю Хаят Набі.
Коли мав настати цей час, імператор сказав дружині: "я помолюся і ляжу спати - а ти в цей певний час повинна покликати мене." Проте, коли час прийшов, через сором'язливість (lajja, vetkam), імператриця не позвала чоловіка і він, проспавши, пропустив [першу] можливість. Перша можливість була можливістю Хайат-Набі (Зеленого), друга - аль-Сікандар (Іскандера).

Коли [двоюрідні] брати виросли, вони разом пішли шукати ma'ul hayat або воду життя. Прийшли в Кадіргаму і зайши всередину печери в горі. Вони домовилися поділитися водою, проте тільки Зелений отримав воду - бо таким було бажання Аллаха. хілур приніс воду у посудині, проте прийшов ворон і розлив цю воду. Тому ворони і живуть так довго. Всюди де йде Хайат-Набі все стає зеленим.
Будь-хто, що знаходить цю печеру зараз, бачить її повною коштовного каміння. Хаят-Набі каже таким людям: "якщо берете це каміння - ви дурні; якщо не берете його - ви також дурні". Аллах розмістив коштовне каміння на горі Адама, у Катіргамі, Джайлані в якості подарунка. Всі коштовні каміння та всі клімати є тут на Шрі-Ланці.
Традиція говорить, що пророк Іса (Ісус) прийде знову і буде жити сорок років. В той час Хизр або Хаят-Набі буде битися з Шайтаном і Шайтан поріже його сім разів, проте Хизр не помре. Іша прийде за сорок років до кінця світу і Хаят Набі також житиме тоді. Тільки Аллах Всемогутній здатен забрати життя Хаят-Набі.
Зелений не живе на одному місці а постійно подорожує. Кожні п'ятсот років він повертається сюди, в Кадіргаму.
Він проводить півроку на морі, а півроку на суші.
Пророк Муса [Мойсей] просив Бога дати йому вчителя, щоб був мудріший за нього [Мойсея], щоб називався "Слугою Господнім". Йому було сказано слідкувати за печеною рибою, що оживе і в тому місці він знайде Хизра - Хаят-Набі. У сурі Kahlf Мойсею наказано шукати на розвилці коло моря. Це місце тут, в Хадір-гамі.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments